Historia
KONKURSa
Regulamin
KONKURSa
Kawiarenka
KONKURSa
Archiwum
KONKURSa
Znajomi
KONKURSa


Historia KONKURSa

IRC to historycznie pierwszy z popularnych obecnie "czatów" (ang. "chat" - "pogawędka"). Skrót ten oznacza "Internet Relay Chat" i do udziału w pogawędkach za jego pomocą niezbędne jest posiadanie odpowiedniego programu (zwanego "klientem IRC") i połączenie się z odpowiednim komputerem (zwanym "serwerem IRC"). Na serwerze znajdują się tzw. "kanały", czyli odpowiedniki poszczególnych "stolików", do których można przysiadać się w ramach "kafejki", której rolę pełni serwer IRC. Na szczęście w dzisiejszych czasach pojawiła się możliwość "IRCowania" bez instalowania i konfigurowania dodatkowych programów, czego przykładem jest Kawiarenka KONKURSa.

Kanał IRC #trojka powstał tak dawno, że KONKURS już nie pamięta dokładnie kiedy. Na pewno było to jeszcze przed 1999r., ale KONKURS wtedy nie był jeszcze aktywnym kanałowiczem/kanalarzem/kanalią. Założyli go internetowi sympatycy Programu Trzeciego Polskiego Radia i jego Listy Przebojów prowadzonej przez Marka Niedźwieckiego. Kanał #trojka spotkał się zresztą z entuzjastycznym przyjęciem ze strony Pana Marka i wkrótce rozmowy na kanale w czasie trwania LP3 były prowadzone także z budynku przy ulicy Myśliwieckiej. Niestety, zwykle nie brał w nich udziału osobiście Pan Marek, tylko raz udało się przeprowadzić z nim czat na żywo z okazji 1000-Liścia. Trochę częściej dawało się namówić na pogawędkę tajemniczą asystentkę Pana Marka - Helen. Najczęściej jednak rolę kanałowej "wtyczki" w radio pełnił GeRhArD i to właśnie on jako pierwszy występował w roli KONKURSa.

W dobrych czasach KONKURSowymi nagrodami były ufundowane przez Radio single kompaktowe, ale czasami trzeba było "zadowolić się" pozdrowieniami na antenie ogólnopolskiej. Później sprawy różnie się działy i zawodowego organizatora KONKURSów GeRhArDa zastąpił zapaleniec-amator LLucky, choć pojawiały się też inne okoliczonościowe alternatywne odmiany KONKURSa (na przykład licytacje charytatywne z okazji świątecznej akcji Pocztówka Do Świętego Mikołaja).

KONKURS we wcieleniu LLuckyego miał kilka wydań. Pierwsze przypada na lata 2002-2003, drugie ciągnęło się nieregularnie od kwietnia 2004r. do czerwca 2007r. Drugie wydanie ma na swoim koncie nawet KONKURS na żywo w trakcie zlotu kanału w Trójmieście w 2005r. Jednak z powodu braku sponsora KONKURS borykał się w tym czasie z problemem niedoboru nagród. Czasami nagrodą-niespodzianką w KONKURSie była kaseta "magnetociągowa", a czasami to, czego nie ma nawet Mick Jagger z The Rolling Stones, czyli satysfakcja. Z biegiem czasu zainteresowanie KONKURSem malało, a do tego Lista Przebojów Trójki przeszła rewolucyjną zmianę związaną z odejściem Pana Marka. Od tego czasu KONKURS zawiesił swoją działalność z nadzieją na lepsze czasy.

Trzecie wydanie KONKURSa rozpoczęło swoją działalność w 2008 roku. Choć w gruncie rzeczy nie zmienił się on wcale, trwał przy utartych zasadach i nadal zadawał tendencyjne pytania, to postanowił szerzej otworzyć się na świat. W tym celu powstała KONKURSowa kawiarenka, do której zawsze serdecznie zaprasza, choć od początku roku 2010 pojawiał się tam coraz rzadziej, a i KONKURSowiczów było coraz mniej. Wreszcie na jesieni 2010r. zdarzył się wypadek i prywatne KONKURSowe archiwum przepadło razem z awarią komputera. Wobec tego postanowił znów zawiesić swoją działalność na czas nieokreślony i zniknął w cybernetycznych odmętach internetu.

Kontakt w sprawach formalnych, nie formalnych i innych: konkurs@trojka.info